20. GECE, TIKLIM TIKLIM
Milli irade nöbetinin 20. Gecesin de Belediye Meydanında toplanan halka hitap eden AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, halka şükran borçlu olduklarını söyledi.
Tarih: 5.8.2016 07:09:58/ 274okunma / 0yorum

 

 

 

Milli irade nöbetlerinin 20. Gecesinde halk yine meydanları tıka basa doldurdu. Belediye Meydanını ful dolduran halka halk´a hitap eden AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Ülkeyi hep birlikte şer güçlerden korumaya mecbur olduklarını altını çizerek: “20 gündür onurlu vatan sevgisi yüksek. Bayrak sevgisi yüksek. Buradan Türkiye´ye örnek bir duruş sergileyen sizlere minnettarız iyi ki sizler varsınız, iyi ki bu ülke var, iyi ki bu bayrak var” dedi. Vekil Şimşek burada yaptığı konuşmasında  özellikle direnişin 20. Gündeki coşkusuna  vurgu yaparak şunları ifade etti:  “20 gündür Muş´ta her geçen gün coşku giderek artıyor. Demokrasi nöbetine olan inanç artıyor. Birlikte yaşama bilinci ve ruhu artıyor. Vatan ve bayrak sevgisi giderek artıyor. Muş´ta insanlar hep biriz ve kardeşiz diyorlar. Ülkemizi hep birlikte şer güçlerden korumaya mecburuz. Bu konuda inançlıyız, kararlıyız hiçbir şer gücünün buna gücü yetmeyecektir. Hiçbir güç bizi bu inançtan alı koyamaz.20 gündür onurlu duruş sergileyen sizlere minnettarız. 20 gündür onurlu vatan sevgisi yüksek. Bayrak sevgisi yüksek. Buradan Türkiye´ye örnek bir duruş sergileyen sizlere minnettarız iyi ki sizler varsınız, iyi ki bu ülke var, iyi ki bu bayrak var. Valisi, Belediye Başkanı, STK´ları ile muhtarı ile genci ile yaşlısı ile damadı ile gelini ile bu meydanları boş bırakmayan sizlere minnettarız. Muş´u her gün sizlerle beraber ülke gündemine taşıyan bu medyaya da minnettarız” ifadelerini kullandı.

 

“Karanlık ve Tehlikeli Senaryo Hazırladılar”

Yurtdışının taşeronu olan çetenin Türkiye´nin başına çok karanlık, çok tehlikeli bir işgal senaryosu getirdiğini ve hesaplarının tutmadığını belirten Şimşek, onların milletin gücünü ve imanını hesap etmediğini vurgulayarak şunları ifade etti: 20 gün önce hemen hemen bu saatlerde Türkiye´nin başına çok karanlık, çok tehlikeli bir işgal senaryosu baş gösterdi. Evet, o gün aklını yurt dışına satan, yurtdışının taşeronu olan o çete, o terörist ne derseniz deyin bir senaryosu baş gösterdi. Çok organize olmuştular. Çok büyük bir proje geliştirmiştiler. Her şeyi hesaplamıştılar; ama bir şeyi unutmuşlardı. Unuttukları şey, Gölbaşı´nda kahramanca ilk kurşunu sıkan Ömer Halis Demir´i unutmuştular ve en önemlisi onlar Muşluları unutmuşlardı. Ve onlar bu ülkenin Başkomutanını Recep Tayyip Erdoğan´ın dik duruşunu unutmuşlardı. Ve onlar bu milletin iman gücünü unutmuşlardı. Çünkü yurtdışındakiler ve onların buradaki maşalarının yüreğinde iman yok ki bilsinler. Onlar,  darbeden hemen sonra yaklaşık 9 milyar dolar parayı bozup, bankaya yatırarak bizim ülke ekonomisine zarar gelmesin diyenleri unuttular. Bu insanların bu yüreği bu iman, Türkü ile Kürt ile Arabı ile Zazası ile AKP ile ve diğer partiler, düşüncesi ne olursa olsun bu meydanlarda tek yürek, tek vücut hep beraber dünyaya şunu dediler: “Ey dünya, ey şer güçleri, ey bizi tanımayanlar, biz öyle bir ulusuz ki, biz öyle bir ümmetiz ki hiçbir zaman senin F-16´ların, tankın tüfekin gücü bize yetmez” dediniz ve hamd olsun bunu becerdiniz” ifadelerine yer verdi.

 

“20 Gün 25 Ay 25 Senede Bekleriz”

Vekil Şimşek, Pazar günü milli irade nöbetlerinin biteceğini ama millet olarak uyanık kalacaklarını bundan sonra bayrak ve vatan sevgilerinin daha fazla olacağını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti: “Biz vatanımızı ve birlikteliği seviyoruz. Bayraklarımız inmeyecek, ezanlarımız dinmeyecek biz Reisi Cumhurumuzu seviyoruz. Onun emri başımız üzerinedir ve tüm halkımızda bunu diyor. Şu birliktelik olduğu sürece değil 20 gün 25 ay 25 senede bekleriz. Vatan savunması için gerekirse işimize de gitmeyiz ve hiç uyumadan bekleriz. Başkomutanımızın emrinde olacağız ve bu meydanları terk etmeyeceğiz. Muş´tan Ankara´ya ve tüm ümmete selam gönderiyoruz. Biz vatanımızı çünkü seviyoruz. Pazar günü nöbetlerimizi bitireceğiz. Ama şunu yapacağız. Millet olarak uyanık kalacağız bundan sonra bayrak ve vatan sevgimiz daha fazla olacak. Allah rızası için çok çalışmalıyız. Daha büyük bir ekonomi daha güçlü bir Türkiye, daha güçlü bir birliktelik, daha güçlü bir gençlik daha iyi bir emniyet mensubu, daha iyi bir asker hep beraber çok çalışmalıyız, inadına inat daha fazla çalışacağız” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GECE TIKLIM TIKLIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7153
EURO
6.3279
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar