125 KİŞİYE İŞ İMKANI
İl Müftülüğü, Kur´an Kurslarında ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere 125 Geçici Kur´an Kursu Öğreticisi istihdam edecek. Başvuran adaylar, mülakata tabi tutulacak.
Tarih: 23.5.2016 07:00:00/ 167okunma / 0yorum

2015-2016 eğitim-öğretim yılında Kur´an kurslarında görevlendirilecek (Fahri) Kur´an Kursu öğretici alımına ilişkin İl Müftülüğü´nün resmi internet sitesi üzerinden duyuru yapıldı. Öğrencilerin Kur´an-ı Kerim´i mealiyle birlikte iyi bir şekilde kavramaları, dini bilgilerini artırmaları amacıyla yaz aylarında cami, Kur´an kursu ve İl Müftülüğü´nce belirlenen farklı mekanlarda açılacak kurslara 125 Geçici Kur´an Kursu Öğreticisi alınacak. Başvuracak adaylar, mülakat sınavına tabi tutulacak. Yapılacak öğretici alımına ilişkin İl Müftülüğü´nden yapılan duyuruda: “Diyanet İşleri Başkanlığı Kur´an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönetmeliği 7. maddesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur´an Kursu Öğreticiliği, İmam Hatiplik ve Müezzin Kayyım Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği 9.maddesi ile Diyanet İşleri Başkanlığının 03.11.2014 tarihli ve 6066 sayılı yazısına göre; İlimizde açılacak olan 2016 yılı Yaz Kur´an Kurslarında İl ve İlçe müftülüklerimize bağlı merkez, köy ve mezralarda Kur´an kursu, cami, kurum ve kuruluşların uygun mekanlarında ilgi mevzuat çerçevesinde belirlenen aşağıda ihtiyacın 2 (iki) katına kadar müracaatçılar arasından İl Müftülüğünce yapılacak sözlü sınav sonucu başarı sıralamasına göre, belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda ek ders ücreti karşılığı “Bay-Bayan Geçici Kur´an Kursu Öğreticisi” görevlendirilmesi planlanmakta. Sınava katılmak isteyen adaylarda aranan şartlar ise; 657 sayılı devlet memurları kanununun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “ortak nitelik” şartını taşımak. En az İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğretim düzeyine sahip olmak.  Kur´an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir özrü bulunmamak. 2014 veya 2015 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak. Müracaatçılardan 2014 veya 2015 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan alan adaylardan ihtiyacın karşılanamaması veya müracaatçı olmaması halinde KPSS (DHBT)´ ye girmiş olmak” ifadelerine yer verildi.

 

 

İl Merkezine 65 Kişi

Belirlenen usul ve esaslar ile sözlü sınav sonucuna göre istihdam edilecek Kur´an kursu öğreticilerinin il merkezi ve ilçelere göre dağılımı şöyle: “Muş merkezde 15´i erkek, 50´si bayan olmak üzere toplamda 65 kişi, Bulanık İlçesi´nde 3´ü erkek, 14´ü de bayan olmak üzere 17, Hasköy İlçesi´nde 4´ü erkek,9´u bayan, toplamda 13, Korkut İlçesi´nde 4 kişi alınacak ve bu 4 kişi de bayan öğretici alınacağı belirtildi.  Malazgirt İlçesi´nde 7´si erkek, 8´si bayan olmak üzere toplamda 15 ve Varto İlçesi´nde ise, 5´i erkek, 6´sı bayan öğretici alımı yapılacak. Merkez ve ilçelerin toplamı ise 125 Geçici Kur´an Kursu Öğretici alımı yapılacak.”

 

Başvuru İşlemleri

Açıklamanın başvuru bölümünde ise şu ifadelere yer verildi: “Başvuru yapmak isteyenler görev almak istedikleri yeri dilekçelerinde belirtmek suretiyle İl Müftülüğüne 18.05.2016–01.06.2016 tarihi saat 16.30´a kadar istenilen belgelerle müracaat edeceklerdir. Belgeleri eksik olanlar ile faks ve mail yoluyla müracaat edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Birden fazla yere müracaat edenlerin müracaatları (sınava girseler dahi) sınavları geçersiz sayılacaktır.”

 

Sınav İşlemleri

Sözlü sınavların 2 Haziran günü saat 09.00´da başlayacağı belirtilen açıklamada: “Geçici öğretici olarak görevlendirilmek üzere ihtiyaç fazlası müracaatın olması durumunda KPSS (DHBT) sınav puanı en yüksek olandan başlamak üzere ihtiyacın 2 (iki) katına kadar istekli sözlü sınava alınacaktır. Sınav notu 70 (yetmiş) ve üzeri olanlar başarılı sayılacaktır. Sınava girmek isteyen adaylar aşağıda belirtilen tarih ve saatte ilgili müftülükte hazır bulunacaklardır. Görevlendirmeler sözlü sınavda en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sıralama KPSS(DHBT) puanı yüksek olana, bu puanında eşit olması halinde hafızlık ve öğrenim durumuna göre yapılacaktır. KPSS(DHBT) sınav puanı 60 ve üzeri olanlardan başarılı olanlar kendi aralarında, 60 puanın altında olanlar ise kendi aralarında puan sıralaması yapılacaktır. Belirtilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş olacaktır. Adaylar sınava gelirken TC. kimlik no´lu kimlik belgesini (pasaport, ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır. Bu sınavda başarılı olanlar müftülüklerde açılacak olan 2016 Yaz Kur´an Kurslarında ek ders ücreti karşılığı geçici öğretici olarak görevlendirilmeleri için geçerlidir. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde ıslak imzalı ve yazılı olarak dilekçe ile İl Müftülüğüne yapılacaktır. İtirazlar en fazla 15 (on beş) gün içerisinde incelenerek karara bağlanıp adaya bilgi verilecektir. Zamanında ve usulüne uygun yapılmayan dilekçe ile e-mail ve faksla yapılan itiraz dikkate alınmayacaktır” denildi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KİŞİYE İMKANI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
VALİLİKTEN ASAYİŞ OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde geçtiğimiz günlerde işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE UYGULAMALAR
Sağlıkta Dönüşüm Programı ile anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Misafir Anne Uygulaması” hakkında Muş Halk Sağlığı tarafından açıklama yapıldı.
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
MUŞ´TA FETÖ OPERASYONU
Muş Valiliği, FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkisi olan 39 kişi hakkında adli işlem yapıldığını ve 12 kişinin de tutuklandığını açıkladı.
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
MŞÜ´DE “GÜMBÜR GÜLDÜR” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği´nde okuyan 4. sınıf öğrencileri tarafından “Gümbür Güldür” tiyatro oyunu Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda sahnelendi.
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
MALAZGİRT İLE BAŞAKŞEHİR ‘KARDEŞ´ OLDULAR
Malazgirt Belediyesi ile İstanbul Başakşehir Belediyesi "Kardeş Belediye" oldu.
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
KOAH HASTASI ASERİ HELİKOPTERLE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Muş merkeze bağlı Arıköy Köyü´nde KOAH hastalığı nedeni ile rahatsızlanan Şerefettin Sılkım için Ambulans Helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
ÇOLAK; “BİR OLURSAK ÇOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”
Son günlerde meydana gelen hain terör olaylarını lanetleyen Kamu-Sen Muş İl Başkanlığı, Belediye meydanında basın açıklaması yaptı.
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK PARTİLİ ERGÜN´DEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular.
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
MİNİKLERDEN YERLİ MALI KUTLAMASI
Muş merkez İlyas Sami İlk ve Ortaokulu´nda eğitim gören anasınıfı öğrencileri, tüm yurtta kutlanan Yerli Malı Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
-20 DERECEDE, MİNİK YÜREKLER ISITILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, “Minik Yürekleri Isıtıyoruz” projesi kapsamında Muş merkeze 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey Köyü İlköğretim Okulu´nda eğitim öğretim gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
ALİYEVA´YA ÖDÜL VERİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamilla Aliyeva, Türk Tarih Kurumu´nda düzenlenen ödül törenine katıldı.
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
SOĞUK HAVADA SICAK MUHABBET
İlimizdeki bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, soğuk ve dondurucu havada nöbet tutan polislere çay, tatlı ve pasta ikramında bulundular.
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
“MUŞ İÇİN ÇAL PROJESİ” DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı´nın ortaklaşa organize ettiği “Muş İçin Çal Projesi” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
84. YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti´nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği meslek içi eğitim seminerlerinin 84.´sü İstanbul The Marmara Oteli´nde gerçekleştirildi.
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
ÇIĞ TEHLİKESİ ATLATTILAR, ÜÇ GÜN YOLDA KALDILAR
Yılın belli zamanlarında mezrada besicilik yapan vatandaşlar, ani bastıran ve üç gün yoğun bir şekilde yağan kar yağışından dolayı bulundukları bölgede mahsur kaldılar.
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
MALAZGİRT´TE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Malazgirt Belediyesi kar temizleme çalışmasını devam ederken, diğer taraftan da belediye ekipleri, ilçedeki ev ve işyerlerinin saçaklarında uzayan buzları kırmaya başladı.
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
ÖĞRENCİLERE BAŞARININ ANAHTARI ANLATILDI
Malazgirt Şehit Arslan Kulaksız Fen Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Kariyer Günleri” programı kapsamında Malazgirt´te gelen 2009 ÖSS şampiyonu Dr. Mustafa Öztürk, öğrencilere sınavda başarılı olmanın anahtarının neler olduğunu anlattı.
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
BELEDİYE ARAÇLARI SOĞUKTAN DONDU
Muş Belediyesi´ne ait iş makineleri, dondurucu soğuk hava nedeniyle kapalı garajda dondu.
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
POLAT, KARDEŞLİK PLATFORMU HEYETİNİ AĞIRLADI
Muş Kardeşlik Platformu heyeti, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti.
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
320 KÖY VE 50 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının durumu ile ilgili bir açıklamada bulundu.
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
“ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE´DİR”
Vali Seddar Yavuz, “KYK Akademi-Zoru Başaranlar” konulu program kapsamında Muş Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencileri ile buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
4.7545
EURO
5.4969
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar