SANCAR: “ZAMAN KUCAKLAŞMA ZAMANI“
Şeker İş Sendikası Muş Şube Başkanı Fikret Sancar, son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör hadiseleriyle ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Tarih: 10.1.2017 07:25:20/ 204okunma / 0yorum

Bütün bu saldırılar karşısında dimdik sabırla kenetlenerek karşı durulması gerektiğinin altını çizen Şeker İş Sendikası Muş Şube Başkanı Fikret Sancar, terör örgütlerinin amacı ülkede kaos yaratmak olduğunu ifade etti. Zamanın kucaklaşma, birlik ve beraberlik zamanı olduğunu kaydeden Sancar, yaşanan acıları içimize gömerek, muhalefeti, iktidarı, Sivil Toplum Kuruluşları ve medyasıyla birlikte her kesimin bir fotoğraf vermesi gerektiğini söyledi. Sancar, değerlendirmesine şöyle devam etti: “Kurtuluş Savaşı´ndan sonra ülkemiz belki hiç bu kadar çoklu ihanet ve saldırıya maruz kalmamışızdır. 17 Aralık ihanet planının başarıya ulaşmaması üzerine kuduran derin yapılar asimetrik terör saldırılarına yönelmişlerdir. Cennet ülkenin değişik bölgelerde patlayan bombalar masum vatandaşlarımızın bedenlerini parçalarken bir yandan ekonomik çöküntüye götürmek için çabalar harcanmakta bir yandan enerji sistemimize siber saldırılar; öte yandan da hainleri (bu kimi zaman gazeteci olur kimi zaman hoca kılıklı, kimi zaman akademik kimi zaman askeri kıyafette terörist) yönlendirmektedirler. Ama asla başaramayacaklar. Bütün bu saldırılar karşısında dimdik sabırla kenetlenerek karşı duracağız. Zaten bunların amacı kaos ve umutsuzluk oluşturmak değil mi? Öyle ise, acıları kalbimize gömecek muhalefeti iktidarı, STK´ları, medyası bütün kesimlerimizle birlik fotoğrafı vermeliyiz” ifadelerini kullandı.

Batı Kimsenin Dostu Olamaz”

Batı ülkelerinin ne Türkün ne Kürdüni ne Alevinin ve nede Sünni´nin dostu olamayacağının altını çizen Sancar, zenginliğimiz sayılacak çeşitliliklerimiz, kültürlerimiz, ayrıştırma malzemesi yapılarak kin nefret üzerinde kardeşi kardeşe düşürülmekte olduğunu belirtti.  Gün Batı ülkelerinin oyunun bozma ve onlara karşı birbirilerimizle kucaklaşma ve kucaklaşmanın sonucunda düşmanı daha da kudurtma günü olduğunu kaydeden Sancar, şunları söyledi: “Zenginliğimiz sayılacak çeşitliliklerimiz, kültürlerimiz, ayrıştırma malzemesi yapılarak kin nefret üzerinde kardeşi kardeşe düşürülmektedirler. Toplumdaki farklılıklar düşmanlar tarafından fitne malzemesi yapılmaktadır. Tankların karşısında bedenlerinden geçen kahramanları ve birliğimizi gören Batı ürkmüştür, kudurmuştur. Batı ne Türkün ne Kürdün ne Alevinin ne Sünni´nin dostu olamaz. Hangi kesimi kullanırlarsa iş bittikten sonra paçavra gibi bir kenara atarlar. Amaç bellidir; güçlü, dik duran lider bir ülke olmamız istenmemektedir. Gün oyunu bozma günüdür Kucaklaşma kenetlenme, düşmanı daha da kudurtma günüdür. Tarihte haçlı seferleri iyi okunmalıdır. Batı Irak´a, Libya´ya, Suriye´ye ne kadar huzur ve demokrasi getirdiyse şimdi desteklediği kesimlere o kadar faydası olacaktır” dedi.

“Biz Biriz, Beraberiz, Bize Diz Çöktüremeyecekler”

 Sancar değerlendirmesinin devamında; yurdun değişik bölgelerinde patlayan bombaların vatandaşı kaosa, korkuya sevk ettiğini ve umutsuz bir toplum halinde birbirimize düşürme planları olduğunu söyledi.  Milletin bir ve beraber olduğunu kaydeden Sancar, açıklamasına şöyle devam etti: “Yurdun değişik bölgelerinde patlayan bombalar bizleri kaosa korkuya sevk ederek, umutsuz bir toplum halinde birbirimize düşürme planıdır. Hayır, Biz biriz beraberiz bize diz çöktüremeyecekler. İnadına zalimlerin karşısında dimdik duracağız. Bu ülke üç milyon vatansız acılı insana sahip çıkmış ekmeğini bölüşmüştür. Kardeşlerini bağrına basmıştır. O mazlumların duasına dahi kalsa, bu ülke çökmeyecek. Toplumun bütün katmanları ile 15 Temmuz gibi dünya gelse başa çıkacak güçtedir. Ülkesini satan gazeteciler, ihanet edenler, vatanını satan din adına yobazlık yapıp ülkesinin aleyhine ehli küffar ile işbirliği yapan sahtekârlar çıkabilir; ama tarih sayfalarında bunlar hainler diye yer alacaklardır” diye kaydetti.

 

 

 

 

“Aramızdaki Kırgınlıkları Sona Erdirmeliyiz”

 Milletin yaşanan bu sıkıntılı günleri kol kola atlatacağını ifade eden Sancar, vatandaşların arasındaki gerginliklerini de son ermesi gerektiğini söyledi. Sancar: “Bu sıkıntılı günleri kol kola atlatacağız. Aramızdaki kırgınlıkları sona erdirmeliyiz. Zira dış düşman ortak düşmanımızdır. Ekonomimize yapılan saldırıları daha fazla üretim ile soğukkanlılıkla atlatacağız. Ekmeğimizi bölüşmeye, ülkemizi sevmeye, çocuklarımızı halkına ülkesine faydalı yetiştirmeye devam etmeliyiz. Zor şartlara alıştıracağız ama esarete değil, özgür yaşamaya Batı´ya kul değil, mazlumlara lider bir ülke için çalışacağız. Bu dağılmışlığımızın sonunda inşallah kuvvetli bir birliktelik çıkacaktır. Karanlığın en yoğun anı aydınlamanın da başlandığı andır. Müslüman´a umutsuzluk teslimiyet yakışmaz. Luter King´in dediği gibi ‘Ya beraber kardeşçe yaşarız ya da aptallar gibi yok olur gideriz´ dedi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SANCAR ZAMAN KUCAKLAŞMA ZAMANI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
COŞKUN BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, ilimizde düzenlenen “Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı”na katıldı.
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR
Bünyesinde kadınlara yönelik birçok kurs açan Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü´nün işbirliği ile Halı-Kilim Kursu açtı.
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANLARI İLCİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Feyat Asya ve beraberindeki ilçe ve belde belediye başkanları, geçtiğimiz hafta itibariyle Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Metin İlci´yi makamında ziyaret etti.
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
MUŞ ŞİFA HASTANESİ UZMAN HEKİM KODROSUNU GENİŞLETTİ
Sağlık hizmeti alanında Muş´a katkı sağlamaya çalışan Özel Muş Şifa Hastanesi, uzman hekim kadrosuna yeni hekimleri katarak, Muş halkına sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor.
 MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI
Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası, Antalya´nın Kemer İlçesi´nde başladı.
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
KORKUT´TA MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleşti.
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
KARLA MÜCADELEDE 4 MİLYON TL HARCANDI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, 2016 yılının son günlerinde başlayan kar yağışından bu zamana dek Muş İl Özel İdaresi´nin, karla mücadeledeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
BAŞKAN ASYA, ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Muş merkez Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, hem okulda başarılı olan öğrencilere hem de ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımında bulundu.
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
MUŞ´TA ASAYİŞ OLAYLARI
Muş Valiliği, Muş İl Emniyet Müdürlüğü´nün 18-22 Şubat 2017 tarihleri arasında il genelinde yaptığı asayiş olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısı büyük bir katılımıyla gerçekleşti.
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
ENGELSİZ YAŞAM PROJE İLE ENGELLER ORTADAN KALKIYOR
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İş- Kur) ile Serhat Der´in işbirliği ile hayata geçen Engelsiz Yaşam Proje ile birçok engelli vatandaş, hem iş sahibi oluyor hem de meslek öğreniyorlar.
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
MŞÜ´DE SEMİNER RÜZGARI BAŞLADI
2016-2017 eğitim öğretim yılının bahar yarıyıl dönemine bu hafta başı itibariyle başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, öğrencilerine seminer etkinliği düzenlemeye başladı.
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
KORKUT´UN GELECEĞİ KİTAPLA GELECEK
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe çapındaki ortaokullarda kitap okuma yarışması düzenliyor.
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR KAYA KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ilçe merkez ve köy okullarını ziyarette bulunmaya devam ediyor.
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
BULANIK´TA TİYATRO GÖSTERİMİ
Cumhur Seval ve tiyatro ekibi, Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip´i makamında ziyaret etti.
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”
Muş Valiliği öncülüğünde organize edilen “Muş´ta Milli İstihdam Seferberlik” toplantısına katılan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi olarak Muş´ta Milli İstihdam Seferberliği konusunda üzerlerine düşen görevi yapmaya daima hazır olduklarını söyledi.
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE ATAMA VE TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde 2016-2017 eğitim-öğretim bahar yarıyılı akademik genel kurulu toplantısı ve öğretim üyeliğine atanma ve terfi merasimi düzenlendi.
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAVUZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Seddar Yavuz, Muş merkez ve ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
KORKUT´TA SERVİS ŞOFÖRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
Korkut İlçesi´nde taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücülerine eğitim semineri düzenlendi.
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLCİ ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul ziyaretlerini sürdürmeye devam etti.
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
“FETÖ İLE EN ÜST DÜZEYDE MÜCADELE EDİLMELİDİR”
Partisinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrası ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar