Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
POLAT, 11. ANADOLU BULUŞMALARI TOPLANTISINA KATILDI
POLAT, 11. ANADOLU BULUŞMALARI TOPLANTISINA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Ankara Kızılcahamam´da gerçekleşen 11. Anadolu Buluşmaları toplantısına katıldı.
İSTİHDAM VE KALİTENİN ARTIRILMASI HEDEFLENİYOR
İSTİHDAM VE KALİTENİN ARTIRILMASI HEDEFLENİYOR
Mesleki ve teknik eğitim kurum müdürleri ve sektör temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan hemşerimiz Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, mesleki eğitimi eğitimin amiral gemisi yapmayı hedeflediklerini belirtti.
KUTSAL TOPRAKLARA YOLCULUK
KUTSAL TOPRAKLARA YOLCULUK
Hac vazifesini yerine getirmek isteyen Türk hacıların kutsal topraklara yolculuğu başladı. İlimizden giden kafileler Belediye Başkanı Feyat Asya ve İl Müftüsü Alettin Bozkurt´un katıldığı törenle uğurlandı.
MİLLİ İRADE AYAKTA
MİLLİ İRADE AYAKTA
Binlerce kişinin katıldığı milli irade nöbetinde konuşan Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz: “Anadolu´da bin yıllık tarihte yapılan darbelerin en ihanetini yaptılar” dedi.
MALAZGİRT MİLLİ İRADE NÖBETİNDE
MALAZGİRT MİLLİ İRADE NÖBETİNDE
Malazgirt Cumhuriyet Meydanı´nda devam eden milli irade nöbetine İlçe Kaymakamı Soner Kırlı, Milli Eğitim Müdürü Kenan Kayretli ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.
MİLLİ İRADE, MEYDANLARI İNLETİYOR
MİLLİ İRADE, MEYDANLARI İNLETİYOR
Milli irade nöbetlerinin 21. gecesine Muş İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği yönetimi ve çalışanları da katıldı.
DAKA LONDRA EĞİTİMİNE KATILDI
DAKA LONDRA EĞİTİMİNE KATILDI
Finansmanını Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği sağladığı Sivil Toplum Diyaloğu IV Hibe Programı kapsamında Londra´da düzenlenen eğitimlere Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) da katıldı.
POLAT DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILDI
POLAT DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara´da vatan ve demokrasi nöbetine katıldı.
14 FİRMA KATILDI
14 FİRMA KATILDI
Sunay Mahallesi Karşıyaka mevkiindeki köprünün yenilenmesi için Muş Belediyesi tarafından yapılan ihaleye 14 firma katıldı.
AK PARTİ´DE BAYRAM BULUŞMASI
AK PARTİ´DE BAYRAM BULUŞMASI
AK Parti Muş İl Başkanlığı´nda bayramlaşma töreni yapıldı. Bayramlaşmaya AK Parti Milletvekili Mehmet Emin Şimşek de katıldı.
“Şehitlerimizin ve Gazilerimizin Eseridir”
“Şehitlerimizin ve Gazilerimizin Eseridir”
Sungu İlim ve Kültür Yayma Derneği ile Sungu Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından ortaklaşa iftar programı düzenlendi. Programa Vali Seddar Yavuz da katıldı.
GARNİZON´DA İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ
GARNİZON´DA İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ
Muş Garnizon Komutanlığınca aziz şehitler ve kahraman gaziler onuruna iftar programı düzenlendi. Programa Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz da katıldı.
BAYDEMİR İFTARA KATILDI
BAYDEMİR İFTARA KATILDI
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına Muş Milletvekilleri Burcu Çelik Özkan ile Ahmet Yıldırım´ın yanı sıra Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir de katıldı.
MEMUR VE İŞÇİLERİN İFTAR BULUŞMASI
MEMUR VE İŞÇİLERİN İFTAR BULUŞMASI
Muş Belediyesi´nde görev yapan memur, işçi, hizmet alımı ve Toplum Yararına Program (TYP) işçilerinin katıldığı iftar yemeği tertip edildi. Yemeğe Belediye Başkanı Feyat Asya ile AK Parti ve DBP Meclis üyeleri de katıldı.
İFTAR GELENEĞİ DEVAM ETTİ
İFTAR GELENEĞİ DEVAM ETTİ
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı´nın girişimleri sonucu ilan edilen 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle düzenlenen iftar yemeğine 300 yetim çocuk ve davetliler katıldı.
YÖK TOPLANTISINA KATILDI
YÖK TOPLANTISINA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, YÖK´te gerçekleştirilen “Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” konulu toplantıya katıldı.
İTALYA´DA ERASMUS EĞİTİMİNE KATILDILAR
İTALYA´DA ERASMUS EĞİTİMİNE KATILDILAR
Muş Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Mahmut Yıldırım ve 5 öğretmen, Erasmus Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında hazırladıkları proje eğitimleri için İtalya´da düzenlenen kursa katıldılar.
DEV İHLAE YAPILDI
DEV İHLAE YAPILDI
Muş´un en büyük sorunlarının başında gelen altyapı sorunu çözüme kavuşuyor. Muş Belediyesi´nin sayılı projeleri arasında yer alan kentin altyapı projesinin ihalesi, Ankara´da İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. İhaleye 21 firma katıldı.
AVCI, ‘KOFİ´Yİ TÜRKİYE´YE TANITIYOR
AVCI, ‘KOFİ´Yİ TÜRKİYE´YE TANITIYOR
Hemşerimiz Resim Öğretmeni ve Sanatçı Derya Avcı, eski bir kadın başlığı olan ‘kofi´ ile Jürili Karma Resim Sergisi ´´Gençlik Buluşması 2”ye katıldı.
E-TWINNING BÖLGESEL ÇALIŞTAYI YAPILDI
E-TWINNING BÖLGESEL ÇALIŞTAYI YAPILDI
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce Van´da düzenlenen e-twinning Bölgesel Çalıştayı´na ilimizden 7 öğretmen katıldı.
‘ADİL OLMANIN YOLU´NU ANLATTI
‘ADİL OLMANIN YOLU´NU ANLATTI
Yazar-Düşünür Abdüsselam Semre, Muş Alparslan Üniversitesi´nde verdiği ‘Adil Olmanın Yolu´ adlı konferansta Kur´an ve sünneti anlamanın önemine değindi.Usta Yazar ve Düşünür Abdüsselam Semre, Muş Alparslan Üniversitesi merkez yerleşkesinde bulunan Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonu´nda ‘Adil Olmanın Yolu´ adlı konferans verdi. Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Orman İşletme Müdürü Dursun Tel, Genel Sekreter Orhan Keskintaş, çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrencilerin katıldığı konferansa yazarın çok sayıda okuru da katıldı. Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Necip Yardım tarafından Semre´ye plaket takdim edildi. Ardından konuşmasına başlayan Semre, ilk olarak Fatiha Suresi´nden bahsetti. Semre, Fatiha Suresinin bir nevi Kur´an-ı Kerim´in özü olduğunu dile getirdi. Ardımdan akıl ile aklıselim kavramları üzerinde duran Semre, bu kavramların birbirlerinden farklı anlamlar içerdiklerini ve aklın üzerinde nefsin etkisi olması dolayısıyla her aklın aklıselim olamayacağını söyledi. İnsanın büyük bir kitap olduğunu söyleyen Semre, bu kitabın iyi okunması gerektiğini söyledikten sonra ten gözü ile can gözüne sahip olmadan, yani dinin özü olan Kur´an ile uygulaması olan sünnete uymadan İslamiyet´in de Peygamber Efendimiz´in de anlaşılamayacağını dile getirdi. Hz. Ömer Müslüman oluş hikayesine de konuşmasında yer veren Semre, cahil birinin nasıl çok adaletli olduğunun bu hikayeden çıkarılabileceğini söyledi. Düşünür-Yazar Abdüsselam Semre, konferans sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı. Ardından fuaye alanına geçen Semre burada okurları için kitap imzalayarak onlarla bir süre sohbet etti.
1 2 3 4 5 6 7 »
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
3.5504
EURO
3.8744
ALTIN
0
BIST
0
 
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:24 05:12 12:21 16:09 19:14 20:47
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar