Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
EĞİTİMDE FARK YARATTI
EĞİTİMDE FARK YARATTI
Yarpuzlu İlkokulu, eğitimde başarıyı artırmanın yanı sıra çeşitli yarışmalarda alınan dereceler, okul genelinde yapılan ve öğrencilerin de katıldığı resim çalışmalarıyla adını duyurdu. Bu örnek çalışmaların mimarı olan Okul Müdürü Züküf Demirçin, Müdür Yardımcısı Ahmet Güngör, öğretmen ve personeller öğrencilerin daha kaliteli ve neşeli bir eğitim alabilmeleri için büyük bir özveri örneği sergiliyorlar. Eğitimde kaliteyi artırmak için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Okul Müdürü Zülküf Demirçin, 40.Kültür ve Turizm Haftası münasebetiyle yapılan öykü ve resim dalındaki yarışmada birinci olan öğrencilere Vali Seddar Yavuz tarafından ödül takdim edildiğini ve bunun öğrencileri oldukça motive ettiğini söyledi. Demirçin alınan başarılarla ilgili açıklamasında: “52.Kütüphaneler Haftası nedeniyle yapılan yarışmada, Yarpuzlu İlkokulu´nda resim ve şiir yarışmasında öğrencilerimiz ikinci oldu. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi. Okulda fiziksel anlamda yapılan çalışmalara da konuşmasında yer veren Demirçin: “Okulumuzun bloklarını farklı çiçek desenleri ile süsleyerek okulumuzu en seçkin ve nezih mekânlar yapma azim ve gayreti içinde olduk” dedi. “Emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” diyen Demirçin: “Okulumuzun dış duvarlarını rengârenk renklerle boyayarak ilkokul çocuklarının dikkatini çekecek bir şekil haline getirilmesi için okul Müdür Yardımcımız Ahmet Güngör, 3/A Sınıf Öğretmeni Ömer Yalçın ve İş-Kur personellerinin katkılarıyla dış cephe boyaması yaptık. Amacımız Okulu en seçkin ve cazibedar bir öğrenme ortamı oluşturarak öğrencilerin fiziki ortamlarını yaş seviyesine uygun kaliteli bir hale getirmek. İlkokul çocuklarına okulu sevdirmek için kendi imkânımızla yaptığımız çöp kutusu ile çevre duyarlılığı oluşturmaya çalıştık. Bunun yanı sıra bank yapımı ve boyama çalışmaları da yaptık” ifadelerini kullandı.
4 BİN METREKAREYE KURULACAK
4 BİN METREKAREYE KURULACAK
Belediye Başkanlığı tarafından Muratpaşa Mahallesi´ndeki sebze ve meyve halinin yerine yapılması planlanan Bilgi Evi için ihale yapıldı.
TEKNOLOJİK YATIRIM GÖRÜŞÜLDÜ
TEKNOLOJİK YATIRIM GÖRÜŞÜLDÜ
Muş Alparslan Üniversitesi sosyal tesislerinde kullanılacak kampüs kartla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, teknolojik yatırımların süreceğini kaydetti.
YEREL SANATÇILARDA EMEKLİLİK İSTİYOR
YEREL SANATÇILARDA EMEKLİLİK İSTİYOR
Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun sanatçıların emekliliklerini kolaylaştıracaklarını açıklamasının ardından ilimiz yerel sanatçıları da emeklilik hakkından yararlanmak istediklerini belirttiler.
MUŞ LİSESİ BAHÇESİNE MODERN OKUL
MUŞ LİSESİ BAHÇESİNE MODERN OKUL
Rahmetli Adnan Menderes´in 1955 yılında temelini attığı yarım asırlık İbni Sina Anadolu Lisesi eski adıyla Muş lisesi bahçesine modern bir okul yapılacak.
BULANIK YEŞİLLENİYOR PROJESİ BAŞLATILDI
BULANIK YEŞİLLENİYOR PROJESİ BAŞLATILDI
“Bulanık Yeşilleniyor” adı altında gerçekleştirilen proje kapsamında Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü´nden temin edilen 10 bin adet farklı türlerden oluşan fidanlar tüm okullara dağıtılarak, fidanlar toprakla buluşacak.
250 KİTAP BAĞIŞLADILAR
250 KİTAP BAĞIŞLADILAR
Türkiye Gaziler Vakfı Muş Şubesi, bir süre önce başlattığı eğitime destek kampanyası kapsamında yardımlarını sürdürüyor.
ANADOLU İSLAM TARİHİNİ ANLATTI
ANADOLU İSLAM TARİHİNİ ANLATTI
Muş Alparslan Üniversitesi´nin davetlisi olarak ilimize gelen Selçuklu Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikail Bayram, İl Halk Kütüphanesi´nde bir konferans verdi.
KÖY OKULUNDA KÜTÜPHANE OLUŞTURULDU
KÖY OKULUNDA KÜTÜPHANE OLUŞTURULDU
Muş Gençlik Merkezi ve gönüllü iş yeri esnafı işbirliğiyle “Kütüphanesiz Köy Okulumuz Kalmasın Projesi” kapsamında, ilimizdeki bir köy okulunda “Kütüphane Köşesi” kuruldu.
REKTÖR POLAT AÇIKLAMALARDA BULUNDU
REKTÖR POLAT AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Muş Alparslan Üniversitesi Senato Salonu´nda düzenlenen toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, bin 128 akademisyenin başlattığı Cizre ve Sur´daki operasyonlarla ilgili kampanyaya üniversiteden katılımın olmadığını vurguladı.
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ MŞÜ´YÜ GEZDİ
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ MŞÜ´YÜ GEZDİ
Muş merkez Selçuk Ortaokulu öğrencileri, Muş Alparslan Üniversitesi kampüsünü ziyaret gezdi.
ÖĞRENCİLERE KİTAP HEDİYE EDİLDİ
ÖĞRENCİLERE KİTAP HEDİYE EDİLDİ
Muş merkeze bağlı Bozbulut Köyü´nde ücretli öğretmenlik yapan Serap Arslançehre, öğrencilerine kitap temin edebilmek için sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyaya Muş Gazeteciler Cemiyeti Derneği ve Muş Alparslan Üniversitesi Aktif Gençler Topluluğu (ÜNİAK) cevap verdi.
KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI YAPILDI
KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI YAPILDI
Muş Güzel Sanatlar Lisesi´nde kurulan kütüphanenin açılışı yapıldı.
MŞÜ´DE DURMAK YOK
MŞÜ´DE DURMAK YOK
Kurulduğu günden bu yana özellikle değişen yönetimle birlikte büyük bir ivme kazanan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ); akademik, idari ve fiziki gelişimlerin yanı sıra düzenlediği çeşitli etkinliklerle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
MŞÜ´DE YENİLİK ÇALIŞMASI
MŞÜ´DE YENİLİK ÇALIŞMASI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından başlatılan “Altyapı Yenileme Faaliyetleri” devam ediyor.
ÖZARSLAN, OKUMANIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
ÖZARSLAN, OKUMANIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
28 Mart-3 Nisan tarihleri arasından kutlanan Kütüphane Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkan Vekili Aydın Özarslan, kitap okumanın hayatı zenginleştirdiğine vurgu yaptı.
KÜTÜPHANE HAFTASI BAŞLADI
KÜTÜPHANE HAFTASI BAŞLADI
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen Kütüphaneler Haftası´nın 52.´si, ilk gün düzenlenen etkinlikle başladı.
MŞÜ´DEKİ ÇALIŞMALARI ANLATTI
MŞÜ´DEKİ ÇALIŞMALARI ANLATTI
Basın mensuplarıyla toplantıda bir araya gelen Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversite bünyesindeki akademik ve sosyal ve kültürel çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
MŞÜ´DE HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ
MŞÜ´DE HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi mutemetlerine yönelik hizmet içi eğitim programı düzenlendi
OKULA SOSYAL MEDYA DESTEĞİ
OKULA SOSYAL MEDYA DESTEĞİ
Malazgirt İlçesi´ne bağlı Koçali Köyü´nde ücretli öğretmenlik yapan Sami Özçelik, sosyal medya üzerinden başlattığı kampanya ile okuluna kütüphane kurmayı başardı.
DEMİR GÜVEN TAZELEDİ
DEMİR GÜVEN TAZELEDİ
Sınıf Öğretmenleri Derneği (SÖDER) Muş Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısı´nda mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Demir ile devam kararı alındı.
1 2 3 4 »
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar